Jesteś tutaj

Zawody sportowe w unihokeju - Igrzyska Dzieci.

W dniu 19 października 2022r. w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców – Igrzyska Dzieci. W zawodach dziewcząt brało udział sześć szkół gminy Nowy Targ (60 uczennic), natomiast w zawodach chłopców uczestniczyło siedem zespołów (56 uczniów).

Tytuł mistrzowski w kat. dziewcząt wywalczyła SP z Krempach, która wyprzedziła SP z Ludźmierza (miejsce drugie), III miejsce wywalczyła SP z Nowej Białej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Łojek z  Krempach. Wśród chłopców najlepszą drużyną została SP Ludźmierz, wyprzedzając SP Klikuszowa oraz SP Nowa Biała. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Szczęch z Ludźmierza.

Szkoły, które zajęły miejsca 1-6 otrzymały dyplom i piłeczki do unihokeja a szkoły z miejsc 1-3 kije, rękawice oraz pamiątkowe puchary. Najlepszym zawodnikom  i zawodniczkom turnieju wręczone zostały statuetki.

Organizator składa podziękowania na ręce Wójta Gminy Nowy Targ za możliwość przeprowadzenia turnieju, Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej z Ludźmierza za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękuje także wszystkim opiekunom za szybkie i sprawne przeprowadzenie zawodów.